V podvečerných hodinách v piatok 27. 9. sa na záverečnom zhromaždení Trnavskej tenisovej ligy oficiálne ukončila sezóna 2024. Počasie nám nakoniec umožnilo usporiadať koncosezónne vyhodnotenie priamo na tenisovom kurte, kde sa zišlo niečo cez 35 hráčov. Po úvodnom príhovore nášho predsedu Pavla Dienera, sa plynulo prešlo k odovzdávaniu cien. Na úvod sa vyhodnotil LIGOVÝ POHÁR, kde sa počítajú len body z ligovej časti (bez turnajov). Ocenenie dostali traja najlepší z každej ligy, s výnimkou tej druhej, nakoľko práve zápas o 3.miesto môže zamiešať kartami na prvých troch miestach. Vo veteránskej lige bol v tejto kategórii najúspešnejší nováčik medzi 50-tnikmi a to legenda TTL Peter Ulehla. Len o 3 body zaostala ďalšia veľká hviezda VET ligy Valér Vrábel a posledné oceňované miesto získal Marián Uhlár. V najvyššej súťaži dominoval František Nemčovič zo Šenkvíc, ktorý neprehral ani jeden z 13 odohratých zápasov. Na druhom mieste skončil nováčik ligy Marcel Musil z Geothermu a bronzovú priečku obsadil jeho tímový kapitán Marioš Štetina. Po ligovom pohári nasledovalo vyhodnotenie tímovej časti, kde sme zatiaľ nespoznali tretie miesto 2.ligy (LTC vs Pionieri). Vo VET lige preberal trofej za prvý JAF Holz Miro Malženický, druhá MOKA nemala svojho zástupcu a za nováčika Parateam, ktorý skončil na bronzovom stupienku to bola Silvia Bodoriková. V druhej lige si za druhé miesto, okrem pohára prebrali hráči C-Teamu aj medaile, menovite Romana Hunková, Jaroslav Bojňanský, Pablo Gutierrez, Martin Melišík a kapitán Pavol Diener. Podobne na tom boli aj víťazi z Amigos a zlato na krku sa ligotalo Vomastovcom, Martinovi Naňovi, Petrovi Violovi a Darovi Krištofíkovi. V prvej lige si bronzové medaile nechali zavestiť na krk Peter Karaba, Marek Osvald a kapitánka Silvia Bodoriková. Druhé miesto tento rok získali hráči Geothermu, za ktorých preberal trofej Maroš Štetina s Romanom Gregušom. Za víťazné ESÁ preberal pohár kapitán Henrich Ušák a medailu si odniesli Zdeno Takáč, Miroslav Šmičko, Paťo Ščevík a Martin Lackovič. Poslednou hromadnou kategóriou je súťaž jednotlivcov, kde sme spoznali najlepších singlistov a deblistov. Vo veteránskej dvojhre bol najlepší Peter Kolbík z MOKY, ktorý len o jediný bod predbehol Dana Bobáka z Jaslovských Bohuníc. Bronz putuje do Smoleníc pre Maroša Fornera. Vo štvorhre pre zmenu o jeden bodík vyhral Peter Puškár-Empire, pred svojim Saske Mange kamarátom Petrom Ulehlom-Parateam a pohár za tretie miesto si odniesol Vlado Závodný-JAF Holz. V druhej lige sa konečne dvojhrového titulu dočkal Jaro Bojňanský- C-TEAM, keď o 10 bodov predbehol rozbehnutého Miša Vomastu-AMIGOS a na treťom mieste sa umiestnil Peter Ulehla zo Spartaku. Prvú ligu po dvoch rokoch znovu ovládol Zdeno Takáč-ESÁ (1.miesto v rokoch 2020-2021 a 2.miesto 2018-2019), striebro získal posledným víťazným zápasom sezóny Marek Mikuš- PRIMA (víťaz z roku 2022) a tretí skončil Maroš Štetina z Geothermu. Tak ako vo dvojhre nebolo jasné kto skončí druhý a kto tretí až do posledného zápasu, tak niečo podobné sa udialo aj vo štvorhre OPEN (spoločne 1.-2. liga). Tu dokonca nerozhodoval posledný zápas, ale dokonca posledný dohrávaný set finále. Tretie miesto s malou stratou získalo 4-hrové prekvapenie sezóny Jano Hajdúch-Vitamín a ako bolo spomenuté o to prvé  sa naťahovali minuloročný víťaz Jozef Ulehla-Šenkvice a 7-násobný víťaz Martin Lackovič-ESÁ (2016 až 2022). Obaja mali na konte 79 bodov, ale druhý menovaný nakoniec so svojim parťákom zvládli poslednú 4hru sezóny a okrem tímového titulu si pripísal aj ďalší štvorhrový vavrín. Výkonnostný pokrok pre rok 2024 zaslúžene získal Michal Vomasta z AMIGOS a cenu fair play s odretými ušami dostal Marek Osvald z 5Bananas 😊 . Všetkým oceneným gratulujeme a vidíme sa v 48.ročníku TTL. (komplet rebríčky budú aktuálne potom ako sa dohrajú posledné dva zápasy 2.ligy)